Menü
Kontaktandmed Soovinimekiri Otsing
Tooted
KIIRE OTSING
  • omadused
  • koostisosad
  • doseerimisvormid
  • vitamiinid mineraalained
Filtre
omadused
koostisosad
doseerimisvormid
vitamiinid mineraalained
Tervisetooted meestele
Doppelherz Men Active
Doppelherz Doppelherz Men Active
  • Toidulisand maca, aasia vesinaba, ženšenni, kofeiini, E-vitamiini, tsingi ja seleeniga
  • Meeste seksuaalse võimekuse toetuseks
Tervisetooted meestele

Mehed – erilised toitainetevajadused

Palju on räägitud ja kirjutatud meeste ja naiste vahelistest väikestest, kuid märkimisväärselt olulistest erinevustest. Kas teadsite, et meeste toitainetevajadus on naiste omast erinev ja see fakt põhineb ainuüksi meeste kehaehitusel?

Erinev toitainetevajadus tuleneb lisaks ka meeste ja naiste teistsugustest menüüeelistustest. Naised kontrollivad oma toitumist rohkem, on ettevaatlikumad ja kalduvad sööma tervislikumalt kui mehed, kes pigem sööksid lihtsalt seda, mille järgi hetkel tuju on.

Ka tegelikult näitavad meeste tervist käsitlevad uuringud, et tugevam sugu ei hooli sageli oma tervisest. Vaid 73% mehi sööb igapäevaselt puu- ja köögivilju, samas kui 65% tarbib igapäevaselt liha ja lihatooteid. Teisalt on 93% naisi hõlmanud oma igapäevasesse menüüsse puu- ja köögiviljad ning üksnes 3%-l neist on kõigil päevadel laual liha või lihatooted.

Igapäevane toitainetevajadus meestel / naistel:

Toitaine Mees Naine
Magneesium 350 mg 300 mg
Tsink 10 mg 7 mg
B1-vitamiin 1,2 mg 1,0 mg
B2-vitamiin 1,4 mg 1,1 mg
B6-vitamiin 1,5 mg 1,2 mg

Lihased vajavad magneesiumi

Magneesium on eluliselt oluline – nii naistele kui ka meestele. Ilma magneesiumita toimiksid paljud ainevahetusprotsessid puudulikult või ei toimiks üldse. See mineraalaine toetab energiaainevahetust, hoiab skeletti stabiilsena ja mängib olulist rolli närviimpulsside edasikandmisel närvidest lihastesse. Ja loomulikult on see asendamatu lihaste kokkutõmbumise reguleerimisel.

Magneesiumipuuduse korral võivad lihased spontaanselt ja spastiliselt kokku tõmbuda, suutmata taas lõdvestuda. Tulemus on lihaskramp. Üks levinumaid tõendusmärke magneesiumipuudusest on öised krambid jala alumises osas.

Geneetiliselt on meestel naistest suurem lihasmass ja seetõttu vajavad nad rohkem magneesiumi. Mehed aga ka kaotavad rohkem magneesiumi, kuna nad higistavad rohkem ja kiiremini.

Aktiivselt spordiga tegelevad inimesed peaksid eelkõige organismi piisavale magneesiumivarule tähelepanu pöörama. Füüsilise koormuse tõttu võib keha minna üle anaeroobse läve ja seetõttu kaotada oma hapnikutasakaalu. Kui kehas on hapnikupuudus, hakatakse lihasrakkudes tootma laktaati ehk piimhapet, mis mõjutab inimese vastupanuvõimet. Magneesiumi vajatakse ka kehast piimhappe eemaldamiseks.

Seleen – sperma tootmise heaks

Seleen on vajalik paljude inimese ainevahetuse protsesside elluviimiseks. Üldiselt teatakse seda rakutervise edendaja ja immuunsüsteemi toetajana.

Tugevama soo esindajate jaoks on seleen eriti oluline, kuna see on seotud sperma tootmise ja seega mehe viljakusega.

Sperma tootmine väheneb peamiselt seoses vananemisega. Seega peaksid mehed valima rohkelt seleeni sisaldavaid toite, et toetada oma normaalset sperma tootmist.

Seleeni leidub peamiselt lihas, kalas ja munades, kuid samuti läätsedes ja sparglis. Kuid näiteks Saksamaa mullad on enamikus liigitatud vähe seleeni sisaldavateks, seega taimsed allikad aitavad seleeni kogust organismis vaid vähesel määral kergitada. Samuti kasutatakse põllumajanduslikel maadel ohtralt taimekaitsevahendeid, mis võib taimede seleenisisaldust vähendada.

Tsink – testosterooni komponent

Tsink on meestele äärmiselt oluline, kuna see on mehe suguhormooni – testosterooni – koostisosa. Lapsi saada soovivad mehed peaksid toetama oma hormonaalset tasakaalu, tarbides piisavas koguses tsinki, kuna tsink aitab kaasa normaalse testosteroonitaseme hoidmisele ja tagab seega mehe normaalse viljakuse.

Lisaks mõjutab testosteroon lihaskoe arengut ja aitab lihaseid kasvatada. Seega on meeste kõrgem testosteroonitase põhjus, miks mehed suudavad kasvatada suuremaid ja laiemaid lihaseid kui naised.

Niisiis peaksid mehed koostama oma toidumenüü nii, et see sisaldaks piisavas koguses mikroelement tsinki. Meestele soovitatakse igapäevaselt tarbida 15 mg tsinki, naistele 12 mg. Head tsingiallikad on liha, piim, teraviljatooted ja päevalilleseemned. Tsinki sisaldavate toiduainete töötlemine ja kuumutamine võib aga toitainete sisaldust oluliselt vähendada.